Biegi przełajowe w Chodlu: Wygrał Andrzej Tarżyński z Chemis Puławy (ZDJĘCIA)

Agnieszka Ciekot
Weronika Sawicka z Agros Zamość była najlepsza wśród kobiet, a Andrzej Tarżyński z Chemis Puławy wśród mężczyzn. W niedzielę w Chodlu rozegrane zostały Biegi Przełajowe. Zawody od 17 lat organizowane są w ramach Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej.

- W tym roku gościliśmy około 250 zawodników. W biegu głównym wystartowało 12 kobiet i 40 mężczyzn – mówi Tomasz Krzyżanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Chodlu, który był jednym z organizatorów niedzielnych biegów w Chodlu.

Nad zalew w Chodlu, gdzie rozegrane zostały biegi, pojawili się amatorzy i zawodowcy z całego województwa lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Najmłodsi zawodnicy mieli po kilka lat i startowali w biegu przedszkolaka. Najstarszym zawodnikom stuknęła 70-tka. Jak co roku na linii startu stanął również niezawodny Robert Pawłowicz. Pan Robert jest niepełnosprawny, ale to nie przeszkadza mu w uprawianiu sportu. O kulach biega już ponad 20 lat. - Są to biegi masowe. Amatorzy startują z trenującymi wyczynowo – dodaje.

Bieg główny na dystansie 5 km wygrał zawodnik Chemis Puławy, Andrzej Tarżyński. Tuż za nim był Artur Kern z Unii Hrubieszów. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik.

Wśród kobiet na dystansie 3 km zwyciężyła Weronika Sawicka startująca w barwach Agros Zamość. Drugie miejsce na podium wybiegała sobie Justyna Adamczyk z THM Ostrowiec Świętokrzyski, a trzecie Maria Adamowicz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Biegach Przełajowych w Chodlu biegały też dzieci i młodzież. Dla wszystkich zwycięzców nagrody finansowe ufundował wójt gminy Chodel.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie