Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce: Cztery wystawy czekają na wypożyczenie

Monika Januszek-Surdacka
Cztery wystawy z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czekają na wypożyczenie
Cztery wystawy z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czekają na wypożyczenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce udostępnia cztery wystawy. Można je eksponować w domach kultury, bibliotekach, szkołach i innych instytucjach. Ekspozycji mogą również towarzyszyć prelekcje multimedialne.

Pierwsza wystawa to ekspozycja „Kozłówka – Pomnik Historii”. Składa się z plansz prezentujących historię pałacu w Kozłówce, dzieje jego mieszkańców oraz obecną działalność muzeum.

Druga wystawa to „W 400 pocztówek dookoła świata”. Eksponaty pochodzą z archiwum wieloletniej przyjaciółki Muzeum, Elli Heath. Widokówki zachęcają do podróży w dalekie strony: do Azji, Oceanii i Ameryki Południowej. To również swoistego rodzaju podróż w czasie, bo pocztówki, w zdecydowanej większości, są z lat 50. i 60. XX wieku.

Trzecia ekspozycja prezentuje plakaty z okresu PRL ze zbiorów Galerii Socrealizmu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W latach 50. XX wieku plakaty propagandowe tworzyli najlepsi artyści polscy. Wystawa ma więc walor edukacyjny i artystyczny.

Czwartą oferowaną wystawą jest „Sztuka konserwacji”. Plansze prezentujące dorobek muzealny w tej dziedzinie przygotowano m.in. z okazji ubiegłorocznego jubileuszu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wszystkie wystawy są przystępnie opracowane. Można je eksponować w domach kultury, bibliotekach, szkołach i innych instytucjach. Ekspozycji mogą również towarzyszyć prelekcje multimedialne, przygotowane przez pracowników merytorycznych Muzeum. Zainteresowanych skorzystaniem z oferty prosimy o kontakt pod adresem [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto