Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Bełżycach, najważniejsze wydarzenia od 11.10 do 17.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bełżyc czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bełżyc czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bełżyc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.10 a 17.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kiedy będzie padać śnieg w Bełżycach? Sprawdź, czy dzisiaj (18.10) lub w najbliższych dniach można spodziewać się zimy w Bełżycach”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bełżyce od 11.10 do 17.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kiedy będzie padać śnieg w Bełżycach? Sprawdź, czy dzisiaj (18.10) lub w najbliższych dniach można spodziewać się zimy w Bełżycach

Kiedy można spodziewać się śniegu w Bełżycach? Czy dzisiaj, 18.10 zapowiada się prawdziwa zimowa pogoda w twoim mieście? Możesz sprawdzić radar opadów śniegu, dzięki któremu dowiesz się, gdzie będzie padać śnieg. Jest to szybki sposób, aby wiedzieć, czy będziesz musiał odśnieżać podjazd czy przygotować się na korki w mieście. Zima jest porą roku, którą można kochać lub nie przepadać za nią ze względu na niskie temperatury i noszenie zimowej odzieży. Zobacz naszą zimową prognozę pogody na dzisiaj i najbliższe dni dla Bełżyc.

📢 Pogoda na Wszystkich Świętych 2020 w Bełżycach. Jaka jest prognoza pogody na święto?

Jaka będzie pogoda w tym roku na Wszystkich Świętych? Sprawdź prognozę pogody, by nic nie zaskoczyło Cię podczas odwiedzania grobów krewnych. Czy w Bełżycach spadnie deszcz, a może śnieg? Czy będzie wietrznie? Czy temperatura zmusi nas do założenia cieplejszych rzeczy? W jaki dzień w tym roku wypada święto Wszystkich Świętych? Święto Wszystkich Świętych często mylone jest z Dniem Zmarłych. Jaka jest różnica pomiędzy tymi świętami? Możesz dowiedzieć się tego z naszego artykułu.

📢 Dentysta dziecięcy: kolejki NFZ Bełżyce. Jaki jest czas oczekiwania na wizytę do Dentysty dziecięcego w Bełżycach?

Chcesz dostać się na wizytę do Dentysty dziecięcego możliwie, jak najszybciej? Przedstawiamy listę placówek, gdzie terminy oczekiwania na wizytę do Dentysty dziecięcego w Bełżycach są najkrótsze. Zwykle na termin do specjalisty trzeba długo czekać. Nie sprawdzamy jednak zwykle wszystkich możliwości. Zobacz naszą listę, dzięki której dostaniesz się do Dentysty dziecięcego w Bełżycach najszybciej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB LTE Czarny (SM-T515NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 11.10-17.10.2020 Bełżyce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bełżycach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Parkujesz w Bełżycach tej nocy? Sprawdź, czy przyda ci się w niedzielę rano skrobaczka do szyb

Chcesz sprawdzić, czy w Bełżycach jutro będzie przymrozek? Poranny szron wynika z pogody w nocy, dlatego sprawdziliśmy, jaka będzie. Czego mozemy spodziewać się po nocy z soboty na niedzielę? Spodziewana temperatura w Bełżycach to 4°C. Jednocześnie prawdopodobieństwo opadów deszczu wynosi 40%, z kolei wilgotność powietrza: 99%. Przewidywana przez meteorologów prędkość wiatru to 14  km/h. Dzięki temu możemy być niemal pewni, że w nocy nie będzie przymrozków.

📢 Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. W Polsce 9622 przypadków. To nowy dzienny rekord

O wykryciu 9622 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce poinformowało ministerstwo zdrowia w sobotnim komunikacie. To nowy dzienny rekord. 429 przypadków dotyczy woj. lubelskiego. To także najwyższa odnotowana do tej pory liczba.

📢 Koronawirus. Żółta strefa i czerwona strefa. Które powiaty w Polsce mają dodatkowe obostrzenia? [ZASADY, LISTA POWIATÓW, STAN NA 16.10]

Koronawirus w Polsce jest coraz groźniejszy. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło żółtą i czerwoną strefę, do której trafiają powiaty, w której odnotowuje się dużą liczbę nowych przypadków zachorowań koronawirusem, który powoduje chorobę COVID-19. Które powiaty są we wspomnianych strefach od 10 października? Zobacz pełną listę w województwach.
Uwaga! W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia dokonało aktualizacji stref, która będzie obowiązywać od 17 października.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Medycy odpowiadają Sasinowi: „Dajemy z siebie wszystko!”. Zobacz zdjęcia lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy walczą z koronawirusem

Nie milkną echa wypowiedzi Jacka Sasina, który w I Programie Polskiego Radia opowiedział o braku zaangażowania polskich medyków w walkę z koronawirusem. W ten sposób wicepremier chciał odeprzeć zarzuty o zmarnowanie czasu na przygotowania przed II falą Covid-19. Lekarze, ratownicy i pielęgniarki, pracujący w pocie czoła, zaczęli udostępniać swoje zdjęcia na facebookowym profilu „Siostra Bożenna”, opisując historię codziennej walki z chorobą.

📢 Te rośliny wg NASA oczyszczają mieszkanie ze smogu i toksyn. Które rośliny warto hodować?

Smog, który truje nas jesienią i zimą, to prawdziwa zmora. Nie możemy się od niego uwolnić mimo starań rządów i przedsiębiorców tworzących bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Mamy ekologiczne samochody, większą świadomość dotyczącą odpowiedniego ogrzewania domów, ale i tak wszystkie te działania to ciągle za mało. Smog jest stałym utrapieniem – i to nie tylko w południowej Polsce, jak niektórzy sądzą. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają nieco złagodzić niekorzystny wpływ złego powietrza. Jednym z nich jest ustawienie w domu specyficznych roślin doniczkowych. Podpowiadamy, o jakie rośliny doniczkowe chodzi.

📢 Czy cmentarz na ulicy Lipowej w Lublinie jest najstarszą nekropolią w Lubelskiem? Dowiedz się więcej o najstarszych cmentarzach w regionie

Czy wiedziałeś , że w naszym regionie jest ponad tysiąc cmentarzy, a najbardziej rozległy z nich znajduje się lubelskim Majdanku i spoczywa na nim blisko 100 tysięcy osób?

📢 Komu przysługuje świadczenie postojowe? Zobacz, jak dostać 2080 zł

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

📢 Kolejny rekord wystawionych mandatów za brak maseczki w woj. lubelskim. Sprawdź!

Policja informuje o ilości wypisanych mandatów za brak maseczki w ostatnią środę i czwartek. Coraz więcej mieszkańców naszego województwa nie stosuje się do rozporządzenia.

📢 Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. 6 sytuacji, kiedy szef może zwolnić pracownika w dowolnym momencie

Jak to w życiu bywa, zdarzają się różne sytuacje, nawet takie, w których umowę o pracę rozwiązuje się bez wypowiedzenia. W jakiś sposób kodeks pracy reguluje tą kwestie?

📢 Mapa zarażeń koronawirusem w woj. lubelskim [16.10.2020]. Sprawdź, aktualne dane dla naszego regionu

W naszym regionie działa 11 laboratoriów, które w minionej dobie przebadały łącznie 2269 osób. Sprawdź, dane dla powiatów. Zobacz mapy w galerii.

📢 Cztery nowe ogniska w województwie. Między innymi stacja dializ w Zamościu

W piątek (16 października) w Polsce odnotowano 7705 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 284 pojawiły się w woj. lubelskim. W naszym regionie przybyły także nowe ogniska.

📢 Komu przysługuje zwolnienie ze składek ZUS od 15 października? Sprawdź, kogo objęła 5. tarcza antykryzysowa

W ramach najnowszej tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS. Tarcza 5.0 zaczęła obowiązywać. Zobacz, czy jesteś na liście przedsiębiorców uprawnionych do zwolnienia ze składek ZUS.

📢 Dziś mija 42. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Zobacz pamiątkową galerię zdjęć z wizyt papieża Polaka w Lublinie i Zamościu

Dokładnie 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła, abp metropolita krakowski, został wybrany na 264. następcę św. Piotra. Polski duchowny przyjął wtedy imię; Jan Paweł II. Wybór Polaka na papieża był sensacyjny, ponieważ od 1522 r. funkcji głowy Kościoła nie sprawował nikt z spoza Włoch. Jan Paweł II związany był z Lublinem i Lubelszczyzną w związku z wieloletnią pracą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nic więc dziwnego, że 1987 i 1999 roku już jako papież odwiedził on Lublin i Zamość. Zobacz galerię zdjęć z wizyt ukochanego papieża Polaków na Lubelszczyźnie.

📢 Rośnie fala zakażeń koronawirusem. Drugi lockdown w Polsce? Przedsiębiorcy mówią wprost: - Nie możemy sobie na to pozwolić. To nas pogrąży

Czy szykuje się drugi lockdown w Polsce? Dodatkowe restrykcje zdaniem wielu są nieuniknione. W ciągu jednej doby liczba zakażonych wzrosła o kolejne 8 tysięcy osób. Brakuje miejsc w szpitalach dla zakażonych COVID-19, coraz więcej osób jest też w domowej izolacji i w kwarantannie. Epidemiolodzy martwią się, że rośnie skala zakażeń rozproszonych, gdzie można ustalić źródła zakażenia. Cały kraj już znajduje się w żółtej strefie, a część dużych miast i powiatów w strefie czerwonej. Przedsiębiorcy mówią wprost: - Nie stać nas na kolejny lockdown. Kolejne obostrzenia i zamrożenie gospodarki nas pogrąży. Jak jeszcze komentują obecną sytuację?

📢 Rząd ogłosił nowe obostrzenia. 152 powiaty w czerwonej strefie. Na nowej liście Warszawa i inne duże ośrodki [Lista miast i powiatów]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach wprowadzonych w żółtych i czerwonych strefach. Zmiany dotyczą m.in. szkół średnich i wyższych - w strefach żółtych przechodzą na nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych na nauczanie zdalne. Ograniczenia dotyczą też liczby pasażerów w komunikacji publicznej, pracy gastronomii i organizacji wesel. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek listę powiatów i miast, które trafiły do tzw. strefy czerwonej, czyli objętej największymi restrykcjami. Obowiązują w niej restrykcje dot. godzin otwarcia lokali gastronomicznych czy zakaz organizacji kongresów i zgromadzeń.

📢 Bilans tygodnia. Duże miasta w czerwonej strefie: Lublin, Chełm, Zamość

Połowa Polski zacznie się świecić od soboty na czerwono. Do czerwonej strefy wejdą też Lublin, Chełm, Zamość oraz 9 powiatów. W całym woj. lubelskim z aktywnym koronawirusem walczy teraz 2,6 tys. osób.

📢 Tak właściciele mieszkań zmieniają życie lokatorów w piekło. Bronią swoich praw czy łamią prawo?

Dużo się słyszy o problematycznych lokatorach, ale właściciele mieszkań też potrafią szokować swoim zachowaniem. Przypominamy najgłośniejsze przypadki.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto