Srebro dla zamojskiej drużyny. Studenci UPZ szli jak burza, zdobywając srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Lila Pietrusiewicz
Reprezentacja Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu wywalczyła srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym.

Przez rozgrywany w Rzeszowie turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu przeszła jak burza, pokonując rywali z większych ośrodków akademickich. W fazie grupowej podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 3:1 Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz nie dali szans reprezentantom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i AWF Warszawa, pokonując ich po 3:0. W ćwierćfinale zamościanie wygrali 3:1 z Politechniką Gdańską, a w półfinale po mistrzowsku rozgromili drużynę Uniwersytetu Zielonogórskiego zwyciężając 3:0.

W wielkim finale drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyła się z reprezentacją gospodarzy finałów AMP, drużyną Politechniki Rzeszowskiej. W zespole z Podkarpacia wystąpili m.in. Robert Floras, który w swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski seniorów oraz Piotr Chodorski, który rok temu zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski z drużyną z Zamościa, a także złoto Akademickich Mistrzostw Europy w deblu razem z Igorem Zavadskyim.

Mimo faktu, że zawodnicy obu drużyn bardzo dobrze się znają podczas finału sentymentów nie było. Najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli Jakub Folwarki (UPZ) i Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszowska)

- zaznacza Daniel Czubara z UPZ.

Reprezentacja UPZ dała z siebie wszystko, jednak drużyna z Rzeszowa okazała się lepsza i to ona, po zwycięstwie 3:1 pokonała ubiegłorocznych mistrzów AMP i zdobyła złoty.

Medal srebrny i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu w składzie: Igor Zavadskyi, Jakub Folwarski, Arkadiusz Żuk. Trenerem reprezentacji UPZ jest Piotr Kostrubiec.

W starciu o brązowy medal drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy takim samym wynikiem pokonała Uniwersytet Zielonogórski.

W finale turnieju pań krakowski AWF zwyciężył 3:1 Uniwersytet Warszawski, a w spotkaniu o brązowy medal Uniwersytet Śląski w Katowicach pokonał ekipę Uniwersytetu Gdańskiego 3:2.

13-14. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnika Warszawska

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbyły się w dniach 26-27 października 2020 r. w Rzeszowie. W imprezie udział wzięło dwanaście żeńskich zespołów i piętnaście męskich. W efekcie pandemii koronawirusa, kilka drużyn w odwołało swój przyjazd.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu. Imprezie partnerowały Miasto Rzeszów – Stolica innowacji oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Gratulujemy srebrnym medalistom Akademickich Mistrzostw Polski!