Prasówka z całego tygodnia 12.02.2023 w Bełżycach. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.02 do 11.02.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.02 do 11.02.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bełżyc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.02 a 11.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tajemnicza wycinka w objętej ochroną dolinie Bugu - co tam się dzieje? "Przeorana ziemia, ponad 4-metrowe stosy ściętych drzew". Zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Bełżyce, 12.02.2023. 5.02 - 11.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tajemnicza wycinka w objętej ochroną dolinie Bugu - co tam się dzieje? "Przeorana ziemia, ponad 4-metrowe stosy ściętych drzew". Zdjęcia

Malownicza do niedawna nadbużańska dolina w miejscowości Sobibór zachwycała przyrodą do tego stopnia, że została objęta ochroną w ramach aż trzech programów. Pod koniec stycznia wjechały w nią jednak niespodziewanie buldożery, a las rozbrzmiał odgłosami wycinki - prowadzonej nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo na czyje polecenie. Na 7 kilometrach doliny leży tysiące ściętych drzew ułożonych w blisko 4-metrowe stosy, starorzecza zasypane, Skarpa Nadbużańska w ruinie, stanowiska objęte ochroną gatunkową zniszczone. Sprawą zajmują się nie tylko aktywiści, ale i władze gminne oraz policja.

📢 Trendy tatuażowe wśród "wydziaranych" lublinian. Zobacz, jakie wzory najczęściej wybierają klienci! [ZDJĘCIA]

Mają swoich zwolenników i przeciwników, polaryzują, u jednych wzbudzają zachwyt, u innych - niechęć. Tatuaże przez ostatnie kilkanaście lat przeszły wielką przemianę - kiedyś kojarzone były głównie ze społecznym marginesem, dziś są modnym i popularnym elementem stylu. Przyjrzeliśmy się lubelskim trendom królującym w salonach tatuażu - na jakie wzory najchętniej decydują się klienci?

📢 Ach co to był za bal! Za nami studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie. Zobacz zdjęcia

To była udana zabawa przyszłych maturzystów! W ten jeden wieczór uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie oderwali się od nauki przed egzaminem dojrzałości i bawili się w rytm muzyki do białego rana.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.02.2023: 5.02-11.02.2023 Bełżyce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bełżycach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Atrakcje dla seniorów w lutym i marcu. Szalone potańcówki, kobiecy krąg, ogrodnicze spotkania i bazar roślin

Zima rozhulała się na dobre, ale to nie powinno nas powstrzymać od rozmaitych aktywności - a w najbliższym czasie Lublin przygotował ich dla seniorów wyjątkowo dużo. Będzie szansa na wzięcie udziału w spotkaniach dookoła ogrodu, bazarze rodem z dżungli, szalonych potańcówkach, warsztatach z robienia kolaży lub tych ruchowych oraz tajemniczo brzmiącym kobiecym kręgu.

📢 Kupił wóz strażacki, żeby jeździć nim po okolicznych wsiach. I pojechał, ale go zatrzymali

Do nietypowej kontroli doszło w czwartek (9 lutego) w powiecie radzyńskim. Policjanci zatrzymali bowiem wóz strażacki, który prowadził 23-latek bez uprawnień ani munduru. Wiózł on swoich trzech pijanych kolegów, w tym właściciela pojazdu, który wytłumaczył mundurowym, że zakupił wóz w celach kolekcjonerskich i chciał się nim przejechać po okolicznych miejscowościach.

📢 Śmiertelny pożar w powiecie janowskim. W płomieniach stanął drewniany dom, 96-latka nie żyje

96-letnia kobieta zginęła w czwartek (9 lutego) w pożarze drewnianego domu we wsi Potok-Stany w powiecie janowskim. W akcji gaśniczej brało udział 29 strażaków, a przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

📢 4 mln na sprzęt dla OSP z województwa lubelskiego

W ramach programu “Mały strażak” zostały przeznaczone 4 mln zł na sprzęt i wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Środki mają pomóc w zakupie m.in. hełmów, ubrań bojowych oraz sprzętu ratowniczego.

📢 Wypadek na S12. Zderzyły się dwa busy, jedna osoba trafiła do szpitala

Jak podaje na swoim Facebooku Policja Lubelska, w środę (8 lutego) na drodze S12 pomiędzy Puławami a Lublinem doszło do wypadku. Bus przewożący 6 osób zatrzymał się na pasie awaryjnym - wtedy został uderzony przez inny bus marki Renault Trafic, którym jechała jedna osoba. Kierowca trafił do szpitala. Droga w kierunku Lublina jest zablokowana, a policjanci na węźle kierują na objazdy przez Kozienice lub Górę Puławską.

📢 Szpital wojskowy dostał nowoczesny sprzęt okulistyczny od WHO

Sprzęt okulistyczny o wartości 700 tys. zł powiększył zasoby szpitala wojskowego w Lublinie. Skorzystają z niego nie tylko Lublinianie, ale również i ci, którzy trafili do naszego miasta z ogarniętej wojną Ukrainy.

📢 Pożar domu w powiecie tomaszowskim. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny leżące w częściowo spalonym łóżku

Kolejny tragiczny wypadek z udziałem ognia - tym razem miał miejsce w miejscowości Łubcze w powiecie tomaszowskim. W środę (8 lutego) w godzinach porannych straż pożarna podczas interwencji znalazła w częściowo spalonym łóżku zwłoki samotnie mieszkającego w owym domu mężczyzny.

📢 Chełmscy pogranicznicy rozbili grupę handlującą nielegalnym tytoniem

Blisko 9 ton nielegalnego suszu tytoniowego miała wprowadzić do obrotu polsko-węgierska zorganizowana grupa przestępcza działająca na terenie woj. lubelskiego. W ten sposób naraziła ona Skarb Państwa na straty w wysokości 5,6 mln zł z tytułu uchylania się od zapłaty należnej akcyzy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Zamościu. Za udział w tym nielegalnym procederze odpowie łącznie 15 osób. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

📢 Najładniejsze kaplice w Polsce. Zabytek mający tylko 12 lat, światowy rekord i świątynia skryta w środku lasu. Gdzie je znaleźć?

Krajowa architektura sakralna ma się wyśmienicie – na terenie Polski znajdziecie wiele zachwycających kościołów i innych miejsc kultu. Tym razem przyjrzymy się najładniejszym kaplicom w Polsce. Na liście swoje miejsce znalazł najmłodszy polski zabytek, kaplica, która pobiła światowy rekord czy świątynia skryta w środku lasu.

📢 Postawił namiot w łazience. Hodował w nim marihuanę

27-letni mieszkaniec gm. Karczmiska (pow. opolski) ustawił w swojej łazience specjalny namiot, w którym hodował konopie indyjskie. Ponadto, w posiadaniu mężczyzny znajdowały się inne środki odurzające: amfetamina, 0,5 kg suszu marihuany oraz 11 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. 27-latek trafił już w ręce funkcjonariuszy.

📢 Chełmska uczelnia nawiązała współpracę z Lubelskim Węglem Bogdanka

W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie 7 lutego podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy uczelni ze Spółką LW Bogdanka.

📢 TOP 24 niezwykłe punkty widokowe w Polsce. Rekordowa wieża, najwyższy klif, ruchoma platforma dla żądnych adrenaliny i inne atrakcje

Polska jest piękna, tym bardziej, gdy ogląda się ją z jednego z najbardziej niesamowitych punktów widokowych. Zebraliśmy dla Was 24 wyjątkowe miejsca, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki i panoramy miast, gór, jezior i morza. Która wieża widokowa w Polsce jest najwyższa, w którym mieście znajduje się najwyżej położony taras widokowy, gdzie można wejść na platformę, która odrywa się od ściany wieżowca albo zwiedzić latarnię morską… w górach? Zapraszamy do galerii, której znajdziecie 24 najbardziej niezwykłe punkty widokowe z całej Polski.

📢 Z których państw pochodzą turyści odwiedzający Polskę? Zobaczcie, gdzie bywają najczęściej. Za co doceniają nasz kraj?

Polska to kraj niezwykle atrakcyjny turystycznie, jest więc świetnym miejscem na spędzenie urlopu nie tylko dla Polaków, ale – jak się okazuje – także obcokrajowców. W ubiegłym roku stanowili oni ogromny odsetek wszystkich gości. Z których państw pochodzą turyści odwiedzający Polskę i za co doceniają nasz kraj? Zobaczcie, w których miastach bywają najczęściej.

📢 Monaster w Jabłecznej wpisany na listę Pomników Historii. "To jeden z dwóch filarów polskiego prawosławia"

Zespół prawosławnego klasztoru pw. św. Onufrego w Jabłecznej (pow. bialski) został wpisany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na listę Pomników Historii. To siódme takie miejsce w woj. lubelskim.

📢 To obowiązek dla kierowców. Mandat może wynieść 2,5 tys. złotych

Gdy na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Jak to zrobić prawidłowo?

📢 Wypadek w Sycynie. DK nr 2 zablokowana na odcinku między Białą Podlaską a Międzyrzecem Podlaskim

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i cysterny, do którego doszło w poniedziałek (6 lutego) w miejscowości Sycyna (powiat bialski) zablokowana jest droga krajowa nr 2 na odcinku między Białą Podlaską a Międzyrzecem Podlaskim. Policja wyznaczyła objazdy drogami powiatowymi.

📢 Przegląd tygodnia z 5.02.2023 w Bełżycach. Najważniejsze wydarzenia od 29.01 do 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bełżyc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak parkują chełmscy kierowcy. Straż Miejska opublikowała mistrzów parkowania. Zobacz zdjęcia”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na belzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie