Nasza Loteria

Tygodniowy przegląd prasy (Bełżyce, 27.09-3.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bełżyc

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bełżyc czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bełżyc czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bełżyc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.09 a 3.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „POGODA NA ZIMĘ 2020. Jaka będzie zima? Czy czeka nas zima stulecia? Prognoza długoterminowa na zimę 2020/2021 [4.10.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bełżyce od 27.09 do 3.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 POGODA NA ZIMĘ 2020. Jaka będzie zima? Czy czeka nas zima stulecia? Prognoza długoterminowa na zimę 2020/2021 [4.10.2020]

Pogoda na zimę 2020 zapowiada się dość optymistycznie. Według prognoz i przewidywań tegoroczna zima może zacząć się już w październiku. Mimo to będzie prawdopodobnie łagodna i niezbyt mroźna, z temperaturami kilku stopni poniżej zera. Dokładną prognozę pogody na zimę 2020/2021 znajdziecie poniżej.

📢 Metamorfozy w TTV: Gogglebox. Przed telewizorem. Agnieszka Kotońska, Sylwia Bomba, Big Boy zmienili się nie do poznania. Poznałbyś ich?

Program "Gogglebox. Przed telewizorem" TTV emituje już od sześciu lat! Od kilku tygodni oglądamy już 13. sezon reality show, a w nim bohaterów, których znamy od dawna. Sylwia Bomba, Mateusz „Big Boy” Borkowski czy Izabela Zeiske w "Gogglebox" są od samego początku, a niewiele krótszy staż w hicie TTV ma Agnieszka Kotońska czy Mariusz Kozak. Jak przez lata zmieniali się bohaterowie "Gogglebox. Przed telewizorem"? Zobaczcie sami!

📢 Imieniny Dalwina. Kiedy są imieniny Dalwina? Najbliższe imieniny wypadają 4.10. Wiersze imieninowe dla Dalwina

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Dalwina? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Dalwina jest 4.10. Imieniny Dalwina wypadają również 4 października. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Dalwina?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Tygodniowa prasówka 27.09-3.10.2020 Bełżyce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bełżycach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jesteś z województwa lubelskiego? Na pewno zrozumiesz te MEMY!

Jak cały kraj i my sami śmiejemy się z naszego regionu? Które miasto jest obecnie na topie, jeżeli chodzi o twórczość Internautów? Przekonaj się o tym oglądając te MEMY o Lubelszczyźnie. Przedstawiamy galerię najlepszych MEMÓW!

📢 Nowi funkcjonariusze w lubelskiej policji. Ślubowanie złożyło 56 młodych policjantów

W szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło 56 funkcjonariuszy. Nowi mundurowi zasilą jednostki w Lublinie, Chełm, Białej Podlaskiej, Zamościu, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Łukowie, Parczewie, Puławach, Rykach i Świdniku.

📢 Praca w domu. 10 porad jak dobrze przygotować miejsce do pracy w domu. Zobacz nasze inspiracje

W dzisiejszych czasach praca w domu stała się bardzo popularna, a dla wielu jest koniecznością. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na przeznaczenie osobnego pokoju na domowe biuro. Mamy dla Was 10 porad jak dobrze zorganizować sobie kącik do pracy.

📢 Te produkty GIS wycofał w ub. miesiącu. Masz je w domu? Lepiej wyrzuć, bo mogą być niebezpieczne

Wycofane z obrotu produkty stanowią niemałą grupę, ale łączy je jedno - mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. We wrześniu niemal co kilka dni GIS publikował ostrzeżenia publiczne, informując o produktach, w których wykryto niebezpieczne bakterie i inne poważne uchybienia mogące nie pozostać bez wpływu na nasze zdrowie. Wycofano z obrotu sporo żywności, którą kupujemy na co dzień! Zobacz, co konkretnie i upewnij się, że nie masz tego w domu.

📢 Polacy wycofali z depozytów ponad 64 mld zł. Z banków przenosimy oszczędności na giełdę. Liczba rachunków maklerskich najwyższa od lat

Po obniżkach stóp procentowych, jakie wprowadziła Rada Polityki Pieniężnej po wybuchu pandemii, banki obniżyły oprocentowanie lokat i zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów. W efekcie, by nie ponosić realnych strat, Polacy wycofali z bankowych lokat ponad 64 mld zł. Wzrosło za to zainteresowanie rachunkami inwestycyjnymi.

📢 Uwaga! Salmonella w mięsie na kotlety! Zakład w Kutnie wycofuje produkt ze sklepów. Ostrzeżenie GIS 2.10.2020

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W partii mięsa z indyka na kotlety wykryto Salmonellę. Choć produkt jest przeznaczony do jedzenia wyłącznie po obróbce cieplnej, to jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

📢 Bańka mieszkaniowa grozi wielu krajom, ale Polsce nie? W grupie ryzyka m.in. USA, Niemcy i Francja

Mimo pandemii ceny nieruchomości na świecie stale rosną. W Stanach Zjednoczonych sytuacja na rynku przypomina tę sprzed poprzedniego kryzysu.

📢 Raiffeisen Bank International z wysoką karą od UOKiK. Poszło o kredyty hipoteczne frankowiczów

Ponad 1,2 mln zł kary nałożył na znany bank Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przyczyną była praktyka jednostronnego zmieniania warunków umowy kredytowej.

📢 Gdzie najlepiej żyje się emerytom? Oto najlepsze państwa do życia na emeryturze. Jest tu Polska? Zobacz ranking

Dla jednych emerytura to koniec problemów, a dla innych – dopiero początek. Nie jest to jednak doświadczenie emerytów z całego świata, co pokazuje nam globalny indeks emerytalny. Niedawno Natixis opublikował nowy ranking krajów, w których emerytom żyje się najlepiej. Które miejsce zajęła Polska? Choć w niektórych aspektach nasz kraj niewiele odstaje od czołówki, to jednak polscy emeryci mają czego pozazdrościć swoim kolegom z innych krajów.

📢 5 słów, których lepiej nie pisać w służbowych emailach. Niektóre wyrazy mogą osłabić przekaz naszych wiadomości

To, czy czujemy się zawodowo pewnie widać nawet w naszej służbowej korespondencji. O jej wydźwięku decydują czasem pojedyncze i zupełnie niepotrzebnie wstawiane słowa. Co powinno zniknąć z naszego słownika?

📢 Najpiękniejsze krzewy na jesień i zimę. Polecamy krzewy o dekoracyjnych owocach

Podpowiadamy, jakie krzewy i drzewa posadzić, żeby nasz ogród długo cieszył pięknymi barwami. To krzewy o ozdobnych owocach. Z niektórych owoców będziemy mogli też sami skorzystać, inne nakarmią ptaki.

📢 Rusza kolejna edycja konkursu "1000 powodów, by czytać". Do wygrania ciężarówka książek dla bibliotek szkolnych

Właśnie wystartowała piąta edycja konkursu „1000 powodów, by czytać”. Po raz kolejny szkoły podstawowe w całej Polsce będą miały szansę na wygranie… ciężarówki książek od Empiku! Zasady zabawy są bardzo proste.

📢 Przegląd września 2020 w Bełżycach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bełżyc najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Uwaga! Salmonella w mięsie na kotlety „Morliny”. Zakład w Kutnie wycofuje produkt ze sklepów. Ostrzeżenie GIS 1.10.2020”?

📢 Nie jedz tego! GIS wycofał te produkty. Są niebezpieczne, zostały wycofane! Sprawdź, czy masz je w domu [OSTRZEŻENIE GIS]

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w ramach swojej działalności przekazuje m.in. informacje i ostrzeżenie o produktach, które mogą być szkodliwe. GIS informuje zarówno o produktach wycofanych ze sprzedaży przez ich producenta lub dystrybutora, jak i o tych, które zostały wycofane decyzją tegoż organu. W ostatnich miesiącach GIS wydał ponad kilkanaście ostrzeżeń. Ponadto również sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Aldi czy Pepco wydają dla swoich klientów informacje i ostrzeżenia o produktach, które wycofano ze sklepów. Sprawdź, dla których produktów wydano ostatnio informacje i upewnij się, że nie masz ich w domu!

📢 Jesienny rajd pamięci w Bełżycach już w najbliższą sobotę. Zobacz, co w programie

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pieszy Jesienny rajd pamięci w Bełżycach. Jego trasa liczy 7 km.

📢 Wszystkich Świętych 2020 a obostrzenia z powodu koronawirusa. Co z wyjazdami na groby? Wiceminister zdrowia: planujemy zalecenie ograniczeń!

Gwałtowny i stały przyrost dobowych zakażeń w Polsce może doprowadzić do wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się Polaków. W czwartek wiceminister zdrowia powiedział w Polskim Radiu 24: "Myślę, że wydamy zalecenia na okres Wszystkich Świętych. Wyjazdy będą stwarzały duże niebezpieczeństwo". Zalecenia mają pojawić się już za dwa-trzy tygodnie.

📢 Budynki, które mają twarze. Też je widzisz? Te zdjęcia poprawią ci humor

Ludzki mózg uwielbia dostrzegać twarze w nietypowych miejscach. Oto najciekawsze zdjęcia budynków, które robią do nas miny.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na belzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto